Liikmeks olemise tingimused

Kunstnikud - kes nad on?

Suu ja Jalaga Maalivate Kunstnike Ühingu liikmed on sünnist saadik puudega või  elus hiljem õnnetuse või haiguse tõttu invaliidistunud. Neid ühendab võimetus kasutada  käsi oma kunsti tegemisel, mis ongi ühingu liikmeks olemise esimene tingimus. Nad on õppinud maalima, hoides pintslit suuga või jalaga.

Ühingu liikmetele on nõue, et nende tööde tase oleks võrreldav kätega maalivate kunstnike tööde tasemega. Enne täisliikmeks saamist on kunstnik tavaliselt stipendiaat ja võib ühingu toetusel arendada oma oskusi täisliikmetele nõutud tasemele.

Kuidas saada liikmeks?

Inimene, kes tahab saada liikmeks, peab saatma ühingule arstitõendi oma seisukorra kohta ja enda maalitud või joonistatud tööd. Tööd vaatab üle ühingu esindajast ja kahest tunnustatud tervest kunstnikust koosnev nõukogu, kes hindab kunstniku annet ja arenguvõimet.

Inimene, kes on vastu võetud täisliikmeks, saab ühingult kuupalka oma elu lõpuni sõltumata võimalikust töövõimetusest tulevikus. Lisaks palgale võib kunstnik saada aastahonorare viljaka töö või kõrgetasemeliste maalide eest.